تجهیز و پایش آزمایش های کیفی آب توسط شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

تجهیز و پایش آزمایش های کیفی آب توسط شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۱۷ | ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

برای نخستین بار به همت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سد خرسان ۳ عملیات تجهیز و پایش آزمایش های کیفی آب انجام شد.

به گزارش اخبار ساختمان به نقل از روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، هوشنگ انصاری مدیر اجرایی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک سد خرسان ۳ گفت: در این سد از تجهیزات آزمایشگاهی مختلفی شامل PH متر، دستگاه HQ40D، دستگاه پیزومتری، دماسنج و سنسورهای هدایت الکتریکی (EC) و باقیمانده تبخیر در دمای ۱۱۰ (TDS) برای ارتقا کیفی آزمایش و پایش آب استفاده شده است.

 

انصاری ادامه داد: آزمایش‌های فیزیکی آب شامل دمای آب، سطح ایستابی آب در گمانه‌ها، باقیمانده تبخیر (TDS)، هدایت الکتریکی (EC)، تعیین خواص اسیدیته (PH)، شوری (salinity)، اکسیژن محلول (DO) و... که در ۱۰ نقطه شامل ۶ نقطه چشمه جاری و چهار حلقه گمانه به صورت ماهانه انجام و پایش شده است.

 

وی با اشاره به اقداماتی که در سال جدید در این سد توسط شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک انجام خواهد شد گفت: تجهیز آزمایشگاه مستقر به آزمایش‌های شیمیایی و زیست محیطی آب از جمله اقدامات این آزمایشگاه در سال جدید خواهد بود.

 

گفتنی است سد خرسان 3 در استان چهار محال و بختیاری و در ۴۵ کیلومتری شهرستان لردگان بر روی رودخانه خرسان به صورت بتنی دو قوسی با ارتفاع ۱۹۵ متر و طول تاج ۴۷۰ متر، با ظرفیت ۴۰۰ مگا وات تولید انرژی برق آبی و حجم دریاچه یک هزار و 158 میلیون متر مکعب و طول دریاچه ۴۵ کیلومتر با اهداف اصلی ذخیره آب و تولید انرژی برق آبی در حال ساخت است.

 

عکس های مرتبط
اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman