این رنگ ها برای آشپزخانه استفاده نکتید

این رنگ ها برای آشپزخانه استفاده نکتید
Facebook Twitter LinkedIn

۱۲:۵۲ | ۱۴۰۳/۰۲/۲۲

بازسازی آشپزخانه می تواند کار گرانقیمت و وقت گیری باشد. یکی از مهمترین تصمیمات در این فرآیند، انتخاب رنگ است. چه برای دیوار باشد چه کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ مناسب، یک تصمیم سرنوشت ساز است.

به گزارش اخبار ساختمان، بازسازی آشپزخانه می تواند کار گرانقیمت و وقت گیری باشد. یکی از مهمترین تصمیمات در این فرآیند، انتخاب رنگ است. چه برای دیوار باشد چه کابینت آشپزخانه، انتخاب رنگ مناسب، یک تصمیم سرنوشت ساز است. در اینجا با رنگ هایی آشنا می شوید که دکوراتور‌های حرفه ای از آنها دوری می کنند.


رنگ های نئونی


بسیاری از ترند‌های دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی دوباره مُد شده اند. باآنکه نوستالژی می تواند جالب باشد، اما طراحان دکوراسیون معتقدند رنگ های نئونی یا شبرنگ نباید یکی از این موارد باشند.

 

رنگ های نئونی در دکوراسیون آشپزخانه

ایمی سویتزر، طراح دکوراسیون داخلی، توضیح می دهد: هماهنگ کردن رنگ های جیغ یا شبرنگ با سایر وسایل آشپزخانه تقریباً غیرممکن است. پیدا کردن مکمل این نوع رنگ ها برای المان های دیگر درون آشپزخانه چالش برانگیز خواهد بود. از طرفی تمام رنگ های ترند ممکن است از آزمون زمان سربلند بیرون نیایند.

هرچند این موضوع به این معنی نیست که آشپزخانه شما باید کاملاً عاری از هرگونه رنگ نئونی باشد. شما می توانید استفاده از چند روکش صندلی نارنجی یا صورتی شبرنگ را در نظر داشته باشید.


رنگ های خیلی تیره


رنگ تیره زمان و مکان خاص خودش را دارد و آشپزخانه آنجا نیست. کارشناسان دکوراسیون داخلی می گویند رنگ های بسیار تیره ممکن است باعث شوند آشپزخانه کمتر ترغیب کننده به نظر برسد.

 

رنگ های خیلی تیره در دکوراسیون آشپزخانه

یکی دیگر از مشکلات استفاده از رنگ تیره در آشپزخانه به گفته سویتزر این است که خراش ها و به طور کل عیوب را بیشتر از رنگ های روشن تر نشان می دهد.

در نهایت رنگ های بسیار تیره ممکن است باعث شوند آشپزخانه کوچک تر و محصورتر به نظر برسد؛ بنابراین اگر خیلی اصرار دارید رنگ های تیره را در یک آشپزخانه کوچک بگنجانید، آنها را از دیوار‌ها دور نگه دارید و در عوض به یک سنگ کانتر تیره بسنده کنید.


رنگ های روشن و بسیار اشباع


یکی از بزرگترین چالش هایی که بسیاری از ما برای طراحی داریم تلاش برای ساختن خانه ای است که به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر جریان یابد؛ و به گفته آدری شِک، طراح دکوراسیون داخلی، رنگ های فوق اشباع این کار را بسیار دشوار می کنند.

 

رنگ های روشن و بسیار اشباع در دکوراسیون آشپزخانه

او می گوید: ما معمولاً از هرگونه رنگی که بیش از حد روشن یا اشباع باشد دوری می کنیم، زیرا این رنگ ها می توانند فضا را تحت‌الشعاع قرار دهند و از شکل گیری یک فضای زیبا و موزون جلوگیری کنند.

اگر به وجود رنگ های روشن در آشپزخانه علاقه دارید به جای دیوار‌ها از وسایل این رنگی استفاده کنید. با یک توستر یا وسیله کوچک شروع کنید یا فقط بشقاب هایتان را از این رنگ ها انتخاب کنید.


رنگ های سوپر-ترند


بیشتر ما آشپزخانه هایمان را بسیار دیر به دیر بازسازی می کنیم. اگر رنگ مُد روز را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید، احتمالاً خیلی زود خارج از رده و قدیمی به نظر خواهد رسید؛ بنابراین شِک توصیه می کند که از رنگ های مد روز دوری کنید، زیرا ممکن است خیلی زود از مد بیفتند.

در نهایت نکته کلیدی این است که رنگی را انتخاب کنید که مکمل طراحی آشپزخانه و با پالت رنگ کلی خانه هماهنگ باشد.

 

رنگ های سوپر ترند در دکوراسیون آشپزخانه

زی سان


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman