قیمت مسکن در پردیس رو به کاهش است

قیمت مسکن در پردیس رو به کاهش است
Facebook Twitter LinkedIn

۰۹:۳۵ | ۱۴۰۲/۰۳/۰۹

برخورد با دفاتر املاک متخلف و بدون مجوز در شهر جدید پردیس که به گفته‌ مدیرعامل شرکت عمران این شهر اقدام به نرخ گذاری صوری می کردند در حال انجام است و این موضوع به کاهش نرخ های پیشنهادی آپارتمان در پردیس منجر شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، برخورد با دفاتر املاک متخلف و بدون مجوز در شهر جدید پردیس که به گفته‌ مدیرعامل شرکت عمران این شهر اقدام به نرخگذاری صوری می کردند در حال انجام است و این موضوع به کاهش نرخ های پیشنهادی آپارتمان در پردیس منجر شده است.

ادعای کاهش قیمت مسکن در پردیس از طریق برخورد با دفاتر املاک بدون مجوز در حالی مطرح شده است که اساسا جهش قیمت های مسکن در سراسر کشور تحت تاثیر شاخص های کلان اقتصادی و نوسان نرخ ارز در طی چند ساله اخیر بوده است.

این در حالی است که انتظار می رود به دلیل عرضه زیاد مسکن در شهرهای جدید، قیمت مسکن در این شهرها کمتر باشد اما اینچنین نیست.

هفت دستگاه و ارگان شامل اداره صمت، فرمانداری، راه و شهرسازی، نیروی انتظامی، تعزیرات و شهرداری تهران از روز دوم خردادماه ۱۴۰۲ روند شناسایی دفاتر املاک متخلف و فاقد مجوز در شهر جدید پردیس را آغاز کرده اند که این روند همچنان ادامه دارد.

آنطور که خلیل محبت‌خواه، سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس می گوید، بعضی دفاتر مشاور املاک در این شهر اقدام به فروش صوری زمین و واحدهای مسکونی می کردند که منجر به حباب قیمت های پیشنهادی در این شهر شده است. این در حالی است که در شهر جدید پردیس ۶۵ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که بخش قابل توجهی از آنها خالی از سکنه است.

وی همچنین می گوید: مالکان برخی واحدها با همدستی بعضی مشاوران املاک دایما بر طبل گرانی می کوبند. گفته می شود یک نفر در پردیس ۱۰۰ واحد و چندین نفر چندده واحد در اختیار دارند. آمار واحدهای خالی از سکنه در پردیس از طریق سامانه املاک و اسکان مشخص شده و قرار است به زودی برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی ارایه شود. حدود ۲۶۰۰ بنگاه املاک در شهر جدید پردیس فعالیت می کنند که تعداد قابل توجهی از آنها فاقد مجوز هستند.

بنابراین دفاتر املاک فاقد مجوز و همچنین کسانی که پروانه کسب دارند اما مرتکب تخلف شده اند پلمب می شوند. بنا به گفته مدیرعامل شرکت عمران پردیس، از زمان آغاز برخورد با بنگاه های متخلف، قیمت های پیشنهادی آپارتمان در این شهر روند کاهشی به خود گرفته است.

محبت‌خواه گفت که در روزهای آینده آماری از پلمب تعداد دفاتر املاک متخلف اعلام می کنیم. همچنین گزارشی از وضعیت گذشته پروژه ها و کارهای در دست اقدام ارایه می دهیم. روند قیمت گذاری های بی‌قاعده، بازار مسکن تهران و شهرهای حومه را دچار التهاب کرده است.

 

بیشتر بخوانید: واحدهای غیرمجاز املاک به زودی پلمب می شوند

روزنامه تعادل


اخبار ساختمان
@akhbarsakhteman